вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ВИДЕО) Црвенковски не сакаше да ја тужиме Грција, дури и ни наштети

Antoni Milososki

Последни вести

Црвенковски не сакаше Македонија да ја тужи Грција пред Меѓународниот суд на правдата велејќи „и што ако ја добиеме таа тужба, зошто ни е потребно Македонија да ја тужи Грција пред меѓународниот суд на правдата.“

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести