Магазин

Видео: Дадилка тепа двегодишно дете и му ја зема храната

Видео: Дадилка тепа двегодишно дете и му ја зема храната

Една сурова дадилка снимена е како удира мало дете, му ја зема храната и ја јаде додека тој вели дека е гладен.

Мајката на момчето, Кристина Черил (33), поставила скриена камера во својот дом, откако забележала дека нејзините деца имаат многу модринки, а соседите ја предупредиле дека децата постојано плачат кога се со дадилката.

Камерата ја снимила 25 годишната Ева Мантарас, како злоставува двегодишно дете. Така на снимката се гледа како малото момче седи на масата, подготвено да ја јаде појадокот, а таа како го удира, а потоа и му ја зема храмата и ја јаде пред него. Овој немил настан се случил во аргентинскиот град, Парана.

„Секогаш мислевме дека е малку мрзелива, но никогаш не помисливме дека е насилна. Таа му ја украла храната на мојот син и уште го удира кога и вели дека е гладен. Болна е“, вели Черил.

Дадилката е обвинета за напад и злоставување на деца.