недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Дал отказ за да патува низ светот

belgija

Последни вести

Откако заработил пари за следните три години, Крег Луис речил да даде отказ за да шета по светот.

Тој патувал автостоп, спиел на аеродроми и во возови, волонтирал во Африка, го посетил базниот камп на Монт Еверест.

Резултатот е интересно видео во кое креативниот авантурист е прикажан во 36 земји низ светот.

Најчитани вести