недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ВИДЕО: Дали е ова доказ за постоењето на митското суштество?

aaa

Последни вести

Според она што се верува, камерата успеала да сними Бигфут – суштество за кое се трага веќе со децении.

Видеото снимено во Yellowstone National Park во САД требало да прикаже бизони кои се сместени таму, но очигледно открило и нешто многу поголемо, пренесува Daily Mail.

Имено, според она што се верува, камерата успеала да сними Бигфут – суштество за кое се трага веќе со години. И до сега имаше видео снимки кои се објавени, а на кои наводно се наоѓа ова необично суштество. Па, според што се разликува ова видео од останатите?

По тоа што на видеото, како што тврдат оние кои го анализирале, се гледа не еден, туку четири Бигфута, кои се прикрадуваат позади бизоните.

Како што наведува Daily Mail, изгледа како да излегле на прошетка во паркот. Сепак, има и некои кои тврдат дека се работи само за вешта фотомонтажа.


Документарец на BBC

Поради потсетување, во документарниот филм на наградуваниот британски режисер Морган Матевс, „Storyville Shooting Bigfoot: America’s Monster“, во кој авторот ги следи авантурите на тројца ловци на Бигфути, е прикажан дел на кој, како што тврдат ловците, се наоѓа токму тоа суштество.

Ловците го бркале суштеството низ пространството на Тексас, обидувајќи се да го убијат. Еден од нив, Рик Дјуер, тврди дека Бигфут го нападнал камерманот.

Најчитани вести