петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 57

ВИДЕО: Дали е ова победничката песна на Евровизија?

Оваа година на Евровизија ќе учествуваат 37 земји

ermenija evrovizija

Поврзани вести

Арам МР3 ќе ја претставува Ерменија на овогодишеното издание на Евровизија, која што ќе се одржи во мај во Копенхаген, а според котирањето на обложувалниците, тој има најмногу шанси за победа.

Според обложувалниците, балканските претставници се сместени под 25-тото место, а најмногу шанси за победа има претставникот на Ерменија.

Црногорскиот претставник, според обложувалниците, Сергеј Четковиќ, ќе биде 26-ти, додека нашата претставничка Тијана би била две места подолу.

Арам МР3 има 29 години како Артам Саргсјан, а се занимава со музика, глума и стенд ап комедија. Ерменија, инаку досега најдобар пласман обезбеди во 2008-ма година на четврта позиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести