петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ВИДЕО: Дали се прашувате што појадуваат луѓето ширум светот

pojadok

Поврзани вести

Појадокот е најважниот оброк во текот на денот, но неговите подготовки многу се разликуваат од една до друга земја.  Она што ќе ги разбуди жители на Јапонија се поинакви од богатиот оброк кој ќе ви го понудат Британците.

Ова е видео изборот од 17 светски земји, а многу од нив за прв пат ќе се сретнат со состојки како што се доса, самбар…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести