сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Дали зајакот ќе успее да се спаси од лавината?

zajak_niz_lavina

Поврзани вести

Некои сноубордери сакаат да скијаат точно пред лавината за да го кренат адреналинот, но овој храбар зајак отиде еден чекор напред.

Тој успеа да помине буквално низ лавината. Погледнете го видеото!

Avalanche! Run Rabbit Run! from HELIPRO on Vimeo.

Најчитани вести