четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВИДЕО: Даниел во АмиЏи шоу

Даниел и Маид на гости кај Огнен Амиџиќ.

ddd

Поврзани вести

Талентираниот Даниел, кој секој ден добива повеќе обожаватели од целиот Балкан гостуваше во попуарното „АмиЏи шоу“ на Огњен Амиџиќ.

Заедно со Даниел гостуваше и Босанецот, Маид Хеќимовиќ, на кому исто така ментор му Жељко Јоксимовиќ.

Даниел уште еднаш го покажа својот неверојатен глас, пеејќи Closer и Use somebody.

Двајцата говореа за својот живот, за пробите, за настапите и како х фактор им го смени животот.

Даниел истакна дека за него најубав момент до сега бил настапот со Жељко во Охрид, на домашен терен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести