сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Давид ја крена на нозе публиката на „Икс фактор“

david

Последни вести

Дваесет и двегодишниот Давид Темелков од Скопје вчера вечер го воодушеви жирито на шоуто „Икс фактор“ и ја крена целата публика на нозе.

Давид ја изведе „Kiss from a rose“ на Сил, доби одлични коментари од жирито и е уште еден од македонските таленти кои со четири „да“ продолжува во втората фаза на натпреварувањето.

Погледнете…

Најчитани вести