петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВИДЕО: Дедо Мраз застрелан во Вашингтон

Додека делел подароци, злобен човек со воздушна пушка го повредил Дедо Мраз.

dedomraz

Поврзани вести

Во една од поопасните населби во Вашингтон, напаѓач вчера застрелал и ранил локален жител кој облечен како Дедо Мраз дошол да им подели божиќни подароци на сиромашните деца.

Хавиер Хокинс се шетал по улиците на населбата Бери Фарм, придружуван од камери и деца, кога непознат човек му пукал во грбот со воздушна пушка.

На снимките на камерите јасно се гледа како веселиот Дедо Мраз застанува и со пискотници паѓа на земја. Но, ни повредата не му го расипа празничното расположение на добриот Дедо Мраз.

Но, сепак, околу 600 деца од населбата ги добиле своите играчки, собрани како хуманитарна донација, но место Дедо Мраз, подароците ги поделил човек облечен како Гринч – божиќниот негативец од приказните.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести