вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

ВИДЕО: Дедово растура со својот танц!

d

Последни вести

Дедото од оваа видео снимка растура со неговиот танц на подиумот.

Тој одненадеж ги фрли своите два бастуни, заигра и покажа што знае.

Кога ќе го видите од прва нема да ви изгледа како човек кој има вакви квалитети, но дедото си има свои движења и гордост му е да ги покаже.

Секоја чест!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести