четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Видео: Дел Неро има 50 години помлада девојка

presednik-630x419

Последни вести

Марко Поло Дел Неро, кој што има 73 години е во врска со 50 години топ моделка на Плејбој, Кетрин Фонтанел.

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Бразил, Марко Поло Дел Неро знае како да ужива во животот. Тој во април беше избран на функцијата претседател, а моментално во јавноста е актуелен поради неговата љубовна врска со 50-годишно помладата топ моделка, Кетрин Фонтанел.

Тој заедно со многу помладата љубовница, Кетрин Фонтанел, позираше на неговата јахта. Де Неро претходно неговата избраничка ја носел со себе во Америка на натпреварите против Колумбија и Еквадор.

Кетрин зад себе има богата кариера, таа се појавила на многу насловни страници на светски познати списанија, а домашните медиуми едно време ја поврзуваа и со Роналдињо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести