сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Делија зададе удар и си ја скрши ногата

ММА-борецот Анте Делија од Хрватска ја скрши потколеницата на десната нога при удар со нога во противникот во борбата против Полјакот Марчин Тибура, во главната борба на М-1 Челинџ 61 натпреварот во Русија што се одржа во изминатиот викенд.

Делија зададе удар и си ја скрши ногата

Делија зададе удар и си ја скрши ногата

Поврзани вести

Но, борбата продолжи откако судијата и Тибура не забележале дека Делија падна на подот со скршена нога.

Судијата и Полјакот не беа веднаш свесни што се случило, па Тибура дури и скокна врз противникот и седнат врз него му упати неколку удари додека Делија им покажуваше на двајцата дека му виси преполовената коска од потколеницата. Дури откако се свртеа двајцата кон повредената нога, сфатија што се случува.

Одбраната на титулата од страна на Тибура падна во сенка на овој немил настан.

Најчитани вести