среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ВИДЕО: Десетгодишната Адел – моќен глас на мало девојче

Малата Адел која пее прекрасно.

oliviakay

Поврзани вести

Има само 10 години, а веќе ја споредуваат со британската дива Адел.

Малата американка Оливија Кај има прекрасен и моќен глас, а тоа го докажа со пеење на песните на една од најдобрите пејачки на сите времиња, Адел.

Таа на музичкиот канал Ју тјуб ги поставува песните и добива позитвни коментари. Веќе јасно дека ова девојче ја чека успешна кариера.

)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести