среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

ВИДЕО: Дете се разбуди во ковчегот пред погребот

dete1

Поврзани вести

Тригодишно девојче оживеа додека нејзините неутешни родители се простуваа од неа во црква во едно филипинско село.

Девојчето во саботата е прогласено за мртво откако поради треска и висока температура е примено во болница.

Во целиот случај се вклучи и полицијата и веднаш е покрената истрага. Голема среќа е што девојчето не е закопано живо, а за тоа најзаслужен е еден сосед кој ја тргнал покривката од нејзиното лице.

Во тој момент видел дека детето се мрда и кренал паника. Откако таткото ја зел во прегратка и дале малку вода и веднаш ја однеле во болница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести