понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Детето кое за 2 минути го расплака светот

detekreda

Поврзани вести

Оваа видео снимка е навистина емотивна и не остава никого рамнодушен.

Видеото кое трае 2 минути расплака милиони луѓе ширум светот. Истото е снимено според вистински настан што се случил во Ирак. Детето останало без мајка и сега мора да расте во сиропиталиштето.

Тоа со креда го нацрта она што му недостасува и ги растажи срцата на милиони гледачи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести