среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ВИДЕО: Детонација за една секунда уништи цел град!

sirija 1

Последни вести

На оваа вознемирувачка видео снимка се гледа моментот кога детонација од огромни размери буквално за секунда го избриша сирискиот град Марат ал Нуман од лицето на земјата.

Се уште не знае кој стои зад овој напад, а се стравува дека има голем број на повредени и загинати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести