понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Деветгодишно девојче проголтано од песок на плажа!

111

Поврзани вести

“Погледнав и прво помислив дека децата си играат, но тогаш започна панично врискање. Луѓето копаа и копаа, но песокот цело време се полнеше”, вели еден сведок на трагедијата.

9-годишната Изабела Грејс Франк го изгубила својот живот играјќи на плажата во Линколн Сити во американската држава Орегон, кога паднала во дупката која ја ископала со пријателите. Песокот почнал да ја полни дупката, но и покрај брзата интервенција на минувачите, не успеале да ја спасат.

Според зборовите на сведоците на оваа трагедија, девојчето само паднало во дупката, а потоа исчезнало.

“Погледнав и прво помислив дека децата си играат, но тогаш започна панично врискање. Луѓето копаа и копаа, но песокот цело време се полнеше”, вели еден сведок на трагедијата.

Набрзо пристигнале и пожарникарите, а кога ја извлекле, итната помош се обидела да ја оживее, но можеле само да констатираат смрт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести