недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Деветмесечно бебе сурфа со својот татко

111

Последни вести

Професионалниот сурфер Џорџ Тирадо од Порторико не можеше да го дочека денот кога заедно со својот син ќе се впушти во авантури по брановите. Првото искуство на брановите со 9-месечниот син го снимал и со GoPro камера.

Иако многумина не биле воодушевени од оваа одлука, со оглед на тоа дека брановите и водата се доволно опасни за вака мало бебе, Џорџ не смета така.

– Никогаш не би си го довел својот син во опасност. Го држев цврсто цело време и неговите нозе беа на мојот стомак, изјавил тој и додал дека сурфањето воопшто не е опасно.

Најчитани вести