среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

ВИДЕО: Деветмесечно бебе обвинето за убиство?!

Семејството се плаши од одмазда од страна на пакистанската полиција.

111213bebe-sud2-630x399

Поврзани вести

Деветмесечно бебе од Пакистан е обвинето за убиство на полицаец.

Бебето Мухамед Моса Кан е обвинет за убиство и моментално е во бегство.

Имено, семејството негово е во страв од можна одмазда на тамошната полиција, бидејќи еден од нивните припадници е суспендиран од работа откако го обвини бебето за обид за убиство и вршел притисок детето да се појави на суд.

– Полицијата е одмаздољубива. Сега се обидуваат да го решат случајот на лично ниво. Како би го заштитил својот внук, одлучив да го пратам во Фаисалабад – изјави Мухамед Јашин.

Иако неговиот внук треба да се појави пред судот на 12 мај, он не е сигурен дали ќе го донесе.

За потсетување, пред неколку дена полицијата поднесе пријава против цело семејство на Мухамед Јачин, вклучувајќи го и деветмесечното бебе, поради обвинение дека фрлале камења врз полицијата.


 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести