недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Девојче со допир лекува ХИВ, рак и артритис?!

Малата Алани од Бразил со допир лекува ХИВ, рак и други тешки болести?!

alani

Поврзани вести

На интернет се објавени снимки на кои се гледа како осумгодишната Алани и помага на жена да оди без патерици и му подава на рака на маж кој има ХИВ, кој потоа од шок паѓа во несвест.

Таа „лекува“ во црквата на својот татко, Адаут Сантос во Рио де Женеиро. Сантос тврди дека неговата ќерка само со допир може да излекува рак, артритис и ХИВ. Црквата се наоѓа во еден од бројните сиромашни квартови во брдото над Рио.

Над стотина болни од сите делови на Бразил секојдневно доаѓаат кај Алани, а девојчето вели дека ужива во оваа работа. Таа и нејзиниот татко не земаат пари за лекувањето, туку работат според принципот кој колку ќе даде.

alani1

„Се молам и Бог да направи чудо, вели девојчето кое ја викаат мала мисионерка, а која би сакала да биде лекар кога ќе порасне“.

Нејзиниот татко твди дека неговата ќерка е сосема обично девојче со необичен дар за лекување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести