среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Девојче несакајќи го уби својот тренер за пукање

Вака бил префрлен во болница, каде што и починал. Девојчето, чие идентитет не е откриен, било на одмор со родителите, па го посетиле стрелиштето Bullets and Burgers.

shootinguzi

Последни вести

Чарлс Вака, воен ветеран од САД, почина во понеделникот откако девојче кое го учел да пука несакајќи му нанело смртоносни прострелни рани. Деветгодишното девојче учело да пука со узи, а Чарлс бил нејзин личен тренер.

Откако еднаш пукнала со узито, тренерот и рекол да се префрли на рафално пукање.

Потоа девојчето поради повратниот удар од силата на оружјето го свртела истото кон тренерот.

Вака бил префрлен во болница, каде што и починал. Девојчето, чие идентитет не е откриен, било на одмор со родителите, па го посетиле стрелиштето Bullets and Burgers. Таму стрелањето е легално, па поради тоа нема да се покренат никакви обвиненија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести