понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Директорите на Ер Франс бегаа голи од лутите работници

er frans

Поврзани вести

Бесни работници на компанијата Ер Франс протестираа пред седиштето на компанијата откако беше најавен отказ за 2.900 работници.

За време на нередите, двајца директори вчера едвај спасија жива глава од гневните работници. Помошникот-директор за човечки ресурси, Хавиер Бросет, бил опколен од неколку стотини работници кои упаднале во фирмата и го прекинале состанокот на Средишниот совет на компанијата во предградие на Париз.

Најчитани вести