недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ВИДЕО: Диви животни помагаат во фотографирање

Дивиот свет во поинакво светло...

a

Поврзани вести

Фотографот Вил Барад Лукас додека престојувал во Боцвана направил неверојатни фотографии од диви животни.

Животните воопшто не се плашеле од него, туку скокале на него истражувајќи ги неговите уреди. Покрај него биле и заштитнички настроените родители кои на крајот одлучиле дека тој не претставува опасност за нивните потомци.

a1

a2

a3

a4

a5


 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести