понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Дизни потврди – ќе има втор дел на Frozen

frozen

Последни вести

Шпекулациите се официјално потврдени – оваа година ќе гледаме втор дел на Frozen.

Frozen Fever е насловот на продолжението и беше најавено со нов постер на кој се наоѓаат Елса и Ана заедно со снешкото Олаф.

Објавена е и главната песна која ќе ја замени „Let It Go“, која стана светски хит по премиерата на првиот дел.

 

Најчитани вести