четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

ВИДЕО: Доби камен во глава додека известуваше за нередите во Фергусон

novinarka

Последни вести

Репортерката  Сара Сиднер била погодена со камен во главата додека известувала во живо од Фергусон, каде има жестоки протести во знак на револт по одлуката на поротата дека нема судски да го гони белиот полицаец кој во август го убил невооружениот 18-годишен црнец.

Таа клекнала и се фатила за главата, но само неколку секунди подоцна продолжила да известува.

За среќа, новинарката не била потешко повредена.

Најчитани вести