четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 32

ВИДЕО: Доказ дека шминката навистина прави чуда

shminkaaa

Последни вести

Шминката денес не е само начин да ги поправите недостаците на лицето со коишто не сте задолни, туку таа е вистинска уметност, која во рацете на вистинските мајстори може да направи чуда!

Жените секогаш сакаат да експериментираат со шминката, да ги истакнат очите, да ги разубават усните, да ги прикријат сите несовршености на кожата. Оние што сметаат дека постојат нешта што неможе да се сокријат – грешат!

Видеото во прилог покажува дека шминката навистина може да направи чуда!

Најчитани вести