недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ВИДЕО: Драматично спасување на мајка и бебе од поплавите во БиХ

poplava

Поврзани вести

Единствено со чамец може да се влезе во поплавениот Маглај во БиХ, а луѓето на своите балкони и покриви од куќите и зградите чекаат спас.

Поради невремето е намалена видливоста. Запрена е евакуацијата со хеликоптери, а граѓаните се спасуваат со чамци.

Од градот под вода успешно се евакуирани и мајката и малечкото бебенце.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести