петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ВИДЕО): Дрон му ги пресече прстите на Енрике Инглезијас

drom

Последни вести

Латино ѕвездата Енрике Иглесијас закрепнува по повредите кои ги доби на прстите на десната рака откако го фатил дронот за снимање на публиката за време на неговиот концерт во градот Тихуана во Мексико.

Според зборовите на портпаролот  Иглесијас, по инцидентот кој се случил синоќа на пејачот му била укажана прва помош покрај сцената за да му се запре крварењето.

drom

Иако му било советувано да го прекине концертот, Иглесијас продолжил да пее уште половина час.

Крварењето не прекинало ниту во продолжението на концертот. Фановите на социјалните мрежи објавиле фотографии од 40-годишниот пејач како пее во бела маичка натопена во крв.

Најчитани вести