петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Видео: Дубаи му го забрани влезот на човекот со најмногу пирсови

rolf-buholc-foto-facebook-1408264796-552281

Последни вести

На Ролф Бухолц, човекот со најмногу пирсови во светот, не му е дозволено да влезе во Дубаи и да учестувува на една хотелската презентација.

Аеродромските служби во Дубаи не му објасниле зошто му го забрануваат влезот во нивната земја на 53 годишниот германец кој има 453 пирса, плус два рога на челото.

Бухолц со првиот лет и испратен во Истанбул.

rolf-buholc-foto-facebook-1408264828-552283

На крајот самиот Бухолц се огласи на твитер за причината поради кој е вратен и не му е дозволен влез во Дубаи.

„На крај го добив одговорот зошто не ми е дозволен влез во Дубаи: Имиграциските службеници мислеле дека сум црна магија. Глупави луѓе“

 

123

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести