среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

ВИДЕО: Дух на кошаркарски меч во Подгорица

duh-500

Последни вести

На Јутјуб се појави видео од мечот помеѓу Будуќност и Банвит во рамките од кошаркарскиот Еврокуп, на која се гледа како дух трча во салата.

Имено, на овој меч се случи вистински хаос и тепачка откако хулиган влета на теренот, а потоа кошаркарите на турскиот тим Банвит го претепаа. Додека траеше овој инцидент, на горниот дел од една од трибините се појави необична човечка појава, за која авторите навидеото тврдат дека е дух.

Извор: Курир.мк

Најчитани вести