четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ВИДЕО) ДУИ секогаш даваше позитивни оценки за Иванов

ДУИ пет години по секое годишно обраќање на претседателот Иванов во Собранието на РМ даваше позитивни изјави и оценки за неговата работа.

Antoni Milososki

Поврзани вести

ДУИ има противречни принципи, принципите кои ги предлагаат или промовираат сега, не одговараат со нивното дејствување во претходниот период.

Првото противречно нешто што го забележувам кај ДУИ и кај Ахмети е тоа што ДУИ пет години по секое годишно обраќање на претседателот Иванов во Собранието на РМ даваше позитивни изјави и оценки за неговата работа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести