среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ВИДЕО: Дупка „голта“ куќи во Казахстан

Дупката постојано се шири.

kuka

Поврзани вести

Огромна дупка која се шири се заканува да зафати 120 куќи со 500 жители во близина на рудник во Казахстан. Дупката е длабока 30 метри и е широка околу 70 метри. Таа постојано се шири поради минирањето на блискиот рудник.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести