понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 27

ВИДЕО: Дупка во музеј проголта осум скапи и стари „корвети“

Хорор во музеј во Кентаки, дупка проголта осум скапи „корвети“.

avtomobilekorveti

Поврзани вести

Хорор во музеј во Кентаки, дупка проголта осум скапи „корвети“.

Осум автомобили завршија под земја кога се отворила дупка во Националниот музеј  на „Корвета“ во Боулинг Грин во американската држава Кентаки.

Дупката се отворила вчера во утрински часови, а според пожарникарите била широка 12, а длабока од осум до девет метри.

Во времето кога се отворила дупка, во музејот немало посетители, па настрадале осум скапи и стари автомобили. Од автомобилите кои земјата буквално ги проголта, шест биле подарени на музејот, а на две сопственици се „Џенерал Моторс“.

Љубителите на „корвети“ се навистина разочарани што нивните омилени автомобили  завршија под земја.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести