петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 64

ВИДЕО: Двојникот на Буфон успеа да го збуни обезбедувањето во Берлин

bufon_dvojnik

Поврзани вести

Еден човек кој премногу личи на голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон успеа да го излаже обезбедувањето во хотелот во Берлин каде отседнаа фудбалерите на клубот што вчера играа во финалето на „Лигата на шампионите“.

Двојникот на Буфон пристигнал во хотелот само неколку минути пред вистинскиот голман да пристигне со автобусот на тимот.

Погледнете го видеото, сличноста е неверојатна!

Најчитани вести