понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 18

ВИДЕО: Двојниот цепелин на Лазаров и Манасков

cepelin-lazarov-manaskov

Поврзани вести

Иако македонската ракометна репрезентација првиот натпревар од Европското првенство го започна со пораз, сепак избраниците на селекторот Обрван докажаа дека се достојни за почит со играта што ја покажаа против Франција.

Првиот дел од средбата, на која на паузата се замина со идентични 12-12, го одбележа извонредниот двоен цепелин на летечките Кире Лазаров и Дејан Манасков во акцијата која ја игравме и со играч помалку на паркетот.

Погледнете како изгледаше двојниот цепелин кој ја воодушеви ракометната публика.

AIr Macedonia !

Posted by Ракометни Вести on Friday, January 15, 2016

Најчитани вести