петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ВИДЕО: Едно дете загина кога џип удри во детска градинка

Едно од повредените деца се наоѓа во „критична“, а уште пет други се во „тешка“ состојба.

gradinka

Поврзани вести

Едно дете загина, а единаесет други и едно возрасно лице се повредени, кога автомобил удрил во детска градинка во САД.

Едно од повредените деца се наоѓа во „критична“, а уште пет други, се во „тешка“ состојба.

До несреќата дошло кога џип налетал на друго возило, кое потоа удрило во градинката во градот Винтер Парк на Флорида. Во моментот на несреќата во градинката имало 50 деца.

Градоначалничката Тереза Џејкобс изјави дека овој инцидент претставува „апсолутна трагедија“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести