петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Видео: Едвај се спасил, прилепчанец го каснале 4 стршлени

ubod

Последни вести

Рубин Дивјакоски од прилепското село Крушани деновиве доживеал 4 убоди од стршлени, додека со синот се шетал низ блиската шума. Набрзо како што вели го изгубил видот, а потоа колабирал.

Откако почувствувал силен убод, се јавил во итната медицинска помош во Прилеп, од каде медицинска екипа, тргнала на пат кон Крушани. Во овој видео записот Дивјакоски ја раскажува личната драма што ја преживеал, во тие критични 20-ина минути додека бил пренесен во интерното одделение на прилепската болница, каде ја примил потребната терапија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести