сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Експлодира вселенска ракета на НАСА

AAA

Поврзани вести

Ракетата која НАСА требаше да ја испрати во Меѓународната вселенска станица експлодираше непосредно по лансирањето.

Испраќањето ракета која требаше во вселенската станица да однесе околу 5.000 килограми опрема и неопходни работи за живот на астронаутите требаше да биде извршено во понеделникот.

Меѓутоа, поради технички причини, одложено беше за во вторникот, но по полетувањето од лансирната станица во Вирџинија, ракетата експлодираше.

Претставници на НАСА се уште не се огласија, а наскоро се очекуваат првите резултати од истрагата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести