недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 9

ВИДЕО: Експлозија на автомобил бомба на ИД во воздух

bomba

Последни вести

Курдските борци во Ирак успеаа да погодат возило на бомбаш самоубиец пред да стигне до нивната позиција.

Откако возилото на припадниците на ИД беше погодено, тоа одлетало во воздух дури 30 метри и на таа висина се активирала експлозивната направа која била наменета за курдските борци.

Најчитани вести