четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

ВИДЕО: Ем протестира, ем фрла камења кон демонстрантите

demonstrant

Поврзани вести

Порталот „Шпрехја“ објави видео снимка од протестите за случајот „Монструм“ на која може да се забележи како еден ист човек прво е на чело на демонстрантите и протестира со нив, а потоа застанува на страната на полицајците и фрла камења кон демонстрантите.

Веднаш по фрлањето камен кон демонстрантите е тргнат зад полицијата од страна на еден полицаец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести