недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Видео: ЕПЛ објасни зошто Ајфон 6 може да се искриви

афон

Последни вести

После излегувањето на новиот Ајфон интернетот се преплави од различни видео снимки и фотографии каде се прикажува како новиот модел на Епл се свиткува.

Направен е тест на новиот модел на Ајфон со кој паѓаат во вода сите шпекулации за издржливоста на најновиот модел на компанијата Епл.

Во продолжение ви го пренесуваме видеото на кое е прикажува издржливоста на новите телефони Ајфон6 и Ајфон6+…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести