сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 32

ВИДЕО: Еве како да отворите вино со чевел!

vino-makdonija

Последни вести

Ако некогаш немате отворач, а сакате да се почестите со чаша вино, не очајувајте, има супер и лесен начин. Се’ што Ви е треба е една чевла и ѕид.

Ставете го шишето во чевлата и неколку пати удрете од ѕидот и тапата сама ќе излезе.

На здравје!

Најчитани вести