петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ВИДЕО: Еве како да отворите вино со чевел!

vino1-300x165

Последни вести

Ако некогаш немате отворач, а сакате да се почестите со чаша вино, не очајувајте, има  супер и лесен начин. Се’ што Ви е треба е една чевла и ѕид.

Ставете го шишето во чевлата и неколку пати удрете од ѕидот и тапата сама ќе излезе.

На здравје!

Најчитани вести