четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ВИДЕО: Еве како изгледаат Нијагарините водопади без вода

n

Поврзани вести

Американските инженери во јуни 1969-та година го пренасочиле текот на реката Нијагара на неколку месеци.

Планот бил да ја отстранат големата количина камења, кои се наоѓаат на дното на водопадот и да се исчисти коритото, меѓутоа поради големите трошоци, за неколку месеци се откажале од идејата.

Тие во ноември ја урнале привремената брана по што водата повторно започнала да тече низ карпите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести