четврток, 25 мај 2017  |  Вести денес: 1

ВИДЕО: Еве како изгледала Севе кога Игор имал две години

severina

Поврзани вести

Далечната 1989. година Северина прв пат настапила на Загребфест и тоа со обработката на песната „Ламбада“. Игор Којиќ тогаш имал само две години.

Севе тогаш имала 17 години, а по „Ламбада“ ја снимила песната „Свирете ми рокери“. Инаку, иронијата е што пред неколку години Северина се запознала со непризнаената ќерка на Кеба.

Најчитани вести