четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВИДЕО: Еве како СДСМ се однесуваше кон бранителите- тепање, влечење, јавно понижување

braniteli500

Последни вести

СДСМ покажува дека нема ниту грам чувство на одговорност спрема државата, но и спрема бранителите и сите останати граѓани, реагираа од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ ќе се памети по:

расформирањето на единицата Лавови,

 •       по прогонството на бранителите, нивното јавно понижување,
 •       по  меѓусебното конфронтирање на безбедносните структури,
 •       СДСМ ќе се памети по единствениот случај  во кој што македонската полиција  ја принудија да впери оружје кон сопствените колеги, кои во месноста Стенковец си ги бараа своите права, што само ја покажува неразбрливата страст на СДСМ помеѓу себе да се закрвуваат македонците,
 •       на сцените од пред собранието и пред министерството за внатрешни работи кога жени бранителки кои мирно протестираа беа влечени за коса, а мажите бранители тепани, пишува Курир.

 • на тоа што СДСМ нечовечки јавно ги исмејуваше и ги понижуваше припадниците на безбедносните сили  нарекувајќи ги животинско царство,
 •       да се потсетиме на бруталното убиство на Диме Ицковски Поштарот,
 •       на  стотиците деградирања на работните места,
 •       на заканите од Верушевски дека ќе ги беси жените на припадниците на безбедносните сили,
 •       на монтираните апсењата на припадниците на безбедносните сили чија што режија ја правеа кадрите на СДСМ Зоран Верушевски и Бранко Бојчески при што на малолетните деца на бранителите им беа вперувани пиштоли,
 •       на бркањето од работа на над 1600 припадници на безбедносните сили,
 •       на опструкциите и блокадите на безбедносните сили со цел да се жртвуваат војниците и полицајците во критичните региони како на пример Радуша,
 •       на скандалите од деведесеттите- на чудното самоубиство со два куршуми на полицајката ,на нерасветлените и сомнителни убиства на телохранителите на Глигоров и многу други случаи.

 

Најчитани вести