четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Еве како се „истерува ѓаволот“ во Молдавија

pop

Последни вести

Еден поп на апсолутно бизарен начин извршил „егзорцизам“ на „опседнат човек“ во Молдавија.

На видео снимката може да се види како попот буквално го “јава” човекот пред црква и тоа во придружба на неколку свештени лица и луѓе.

Во текот на овој ритуал некои луѓе се смеат, што укажува на тоа дека ова можеби и не е сериозно, но дури и да е шега, станува збор за навистина невкусна шега, особено поради фактот дека во “главната улога” се наоѓа токму свештено лице.

Погледнете…

Најчитани вести