четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Еве како се живее под контрола на ИСИС

rakaisis

Поврзани вести

Оваа видео снимка, направена скришно од страна на една сиријка покажува како се живее во Рака, град во северна Сирија, кој е под контрола на Исламската држава (ИД).

Снимката беше пренесена на францускиот ТВ канал “France 2“, каде се прикажани неколку жени од Франција кои се одлучиле да заминат на едно неопределено време во Сирија, притоа напуштајќи го својот поранешен живот во Франција.

Погледнете го видеото и дознајте како се живее во градот кој е под контрола на ИСИС.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести