недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Еве какво фијаско доживеа СДСМ додека Заев држи говор

fijasko

Последни вести

Зоран Заев и СДСМ доживеаја целосно фијаско на долгонајавуваниот митинг на опозицијата кој денеска се одржува пред Владата.

Каков дебакл доживеа Заев се чини дека најдобро покажува видеото снимено во моментите кога тој го држеше својот говор.

Голем број светски медиуми објавија дека на денешниот митинг на опозицијата во Скопје присуствувале околу 20.000 граѓани, меѓу кои и реномираната агенција Франс прес (AFP).

После ова денеска, стана кристално јасно дека нaродот не ги поддржува мрачните сценарија на опозицијата.

Најчитани вести